II tura wyborów w powiecie
4 listopada odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. W powiecie brodnickim wybory na wójta/burmistrza rozstrzygną się w najbliższą niedzielę w trzech gminach i Górznie. W gminie Brodnica, Zbicznie i Górznie obecni włodarze ubiegają się reelekcje. W Brzoziu o fotel wójta powalczą dwie kandydatki. Obecny wójt przegrał w I turze. Lokale wyborcze będą czynne od 7.00 do 21.00.

Gmina Brodnica
ŁUKASZEWSKI Edward (KWW Współpraca i Rozwój Gminy Brodnica) - 57 l., wykształcenie wyższe, zam. Gortatowo. Obecnie: od 1998 r. Wójt Gminy Brodnica.
W I turze uzyskał 1295 głosów.

ZALEWSKI Adam (KWW TRADYCJA I ROZWÓJ) - 40 l., wykształcenie wyższe, zam. Karbowo, radny V kadencji Rady Miejskiej w Brodnicy. Obecnie: pracownik firmy SITS
W I turze uzyskał 1183 głosy.

Brzozie
KĘDZIORSKA Danuta (KWW Danuty Kędziorskiej) - 29 l., wykształcenie wyższe, zam. Janówko. Obecnie: Dyrektor Biura Poselskiego Pawła Szramki w Brodnicy.
W I turze uzyskała 617 głosów.

SOBIECH Elżbieta Karina (KWW Elżbiety Sobiech) - 43 l., wykształcenie wyższe, zam. Brzozie. Obecnie: własna działalność gospodarcza.
W I turze uzyskała 561 głosów.

Górzno
KINICKI Tomasz Izydor (KWW Tomasza Kinickiego) – 53 l., wykształcenie wyższe, zam. Górzno. Obecnie: od 2014 r. Burmistrz Miasta i Gminy Górzno.
W I turze uzyskał 826 głosów.

TRYNISZEWSKA-SKARŻYŃSKA Monika Katarzyna (KWW Rozwój i Przyszłość Miasta i Gminy Górzno) – 41 l., wykształcenie wyższe, zam. Górzno Wybudowanie. Obecnie: pracuje w Urzędzie Miasta i Gminy Górzno - Samodzielny Referent ds. Pozyskiwania Funduszy Unijnych oraz Promocji i Rozwoju Gminy.
W I turze uzyskała 885 głosów.

Zbiczno
GOLUBSKA Magdalena (KWW Magdaleny Golubskiej) – 37 l., wykształcenie wyższe, zam. Sumowo. Obecnie: kierowniki jednostki wychowawczej – Komendant Hufca Pracy w Brodnicy, Przewodnicząca Rady Gminy Zbiczno.
W I turze uzyskała 1 018 głosów.

RAKOWSKI Wojciech Jerzy (KWW Wojciecha Rakowskiego), 58 l., wykształcenie wyższe, zam. Brodnica. Obecnie: od 2002 r. Wójt Gminy Zbiczno.
W I turze uzyskał 898 głosów.
INNE WIADOMOŚCI
Wyniki II tury wyborów
Zakończyła się druga tura wyborów samorządowych. W powiecie brodnickim mieliśmy cztery dogrywki. W gminie Brodnica, Zbicznie i Górznie obecni włodarze ubiegali się reelekcje. W Brzoziu o fotel wójta walczyły dwie kandydatki.
Frekwencja - II tura wyborów
Państwowa Komisja Wyborcza podała frekwencję do godz. 17.00. W kraju wyniosła ona 38,73%. W województwie kujawsko-pomorskim - 37,15%. II tura wyborów trwa w trzech gminach i Górznie. Głosować można do godz.
Wybory do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Najwięcej mandatów uzyskał KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA - 14, KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - 11, KOMITET WYBORCZY POLSKIE
Oficjalne wyniki wyborów w Brodnicy i gminach
Wybory burmistrza Brodnicy rozstrzygnęły się już pierwszej turze. W nowej radzie dominującą siłą będzie Przyszłość Brodnicy, pojawi się też nowa, czterosobowa grupa radnych.
W Zbicznie, Górznie, Brzoziu i gminie Brodnica odbędzie
Frekwencja - do godz. 17.00
Państwowa Komisja Wyborcza podała frekwencję do godz. 17.00. W kraju wyniosła ona 41,65%. W województwie kujawsko-pomorskim - 40,77%. Cztery lata temu frekwencja na godz. 17.00 wyniosła - 38,97%. W naszym województwie
Jak głosować? - informacja Komisarza Wyborczego
W wyborach do rady gminy liczącej powyżej 20 000 mieszkańców, do rady powiatu i do sejmiku województwa głosować można tylko na jedną listę kandydatów, stawiając na karcie do głosowania znak "X"
Wirtualne karty wyborcze - zagłosuj już dziś
Do wyborów pozostało tylko 10 dni. Wyborcy już mogą sprawdzić jak będą wyglądały ich karty i zagłosować wirtualnie. Zebrane dane wykorzystamy do badań statystycznych. Wypełnienie kart jest anonimowe.
Z listy należy
Kalendarz wyborczy - darmowe dodawanie
W naszym kalendarzu chcemy prezentować wszystkie ważne wydarzenia związane z lokalnymi wyborami samorządowymi. Komitety i kandydaci mogą za darmo dodawać informacje dotyczące spotkań z wyborcami, konferencji, itp. Aby dodać swoje wydarzenie
Wpisanie do rejestru wyborców nie jest skomplikowane
Każdy wyborca stale zamieszkały na terenie miasta Brodnicy ma prawo złożyć wniosek o wpisanie go do rejestru wyborców Gminy Miasta Brodnicy. Wyborcy stale zamieszkali na obszarze gminy bez zameldowania na pobyt
Oświadczenie Jarosława Radacza
BRODNICZANIE, SZANOWNI WYBORCY! Czas kampanii wyborczej, to czas wytężonej pracy w realnym świecie, nie tym wirtualnym i na tym się skupiam. To, że nie zabieram głosu w dyskusjach internetowych nie oznacza,
Oświadczenie KWW Kocham To Miasto
W odpowiedzi na informację upublicznioną przez KWW Przyszłość Brodnicy na ich profilu Facebook w dn. 27.09.2018, o godz. 15:18 oświadczamy:
W związku z nieprawdziwą informacją upublicznioną w mediach społecznościowych przez KWW
Kalendarz wyborczy
- Do 17 września komitety wyborcze mogły zgłaszać swoich kandydatów do rad gmin, rad miasta, rad powiatu i sejmików województwa. Lista kandydatów z Brodnicy jest już dostępna w naszym Serwisie
Ułatwienia dla niepełnosprawnych
Wyborcy niepełnosprawni posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych mogą głosować korespondencyjnie.
Miejska Komisja Wyborcza
W celu przeprowadzenia wyborów organów jednostek samorządu terytorialnego zarządzonych na dzień 21 października 2018 r., powołuje się Miejską Komisję Wyborczą w Brodnicy, z siedzibą w Urzędzie Miejskim w Brodnicy, ul. Kamionka
Ważna informacja
Oddajemy Państwu nową stronę poświęconą wyborom samorządowym w 2018 roku. Dokładamy wszelkich starań aby umieszczone na niej dane były rzetelne i aktualne. Nie możemy jednak zapewnić, że strona nie zawiera błędów.
Brodnica, zobacz miasto z najlepszej strony